Mrštíkovo divadelní jaro 2022 – program

Mrštíkovo divadelní jaro 2022 - program

Soutěžní postupová přehlídka – Mrštíkovo divadelní jaro – proběhne v Boleradicích v termínu od 30. března do 3. dubna 2022. Porota: Jaroslav Kodeš, Ladislav Valeš, Eva Kodešová. Tajemník poroty: Jiří Janda. Ředitelka přehlídky: Iva Kahounová. Záštitu na přehlídkou převzal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Program MDJ 2022

Středa 30. 3. 19,00
Divadelní spolek Dolní Bojanovice
Ray Cooney

Nerušit, prosím (Dvouplošník v hotelu Westminster)
Množství bláznivých situací, nedorozumění a humorných dialogů přináší komedie jednoho z nejuváděnějších dramatiků současné komediální tvorby. Fraška o tom, co všechno může způsobit nevěra.

Čtvrtek 31. 3. 19,00
Rádobydivadlo Klapý – host přehlídky
Vahé Katcha, Julien Sibre

Hostina dravců
Ceněné francouzské drama, plné černého humoru, o rozpadu lidských charakterů v mezní situaci. Rok 1942, kdesi ve Francii. Během jedné oslavy narozenin se bude flirtovat, slavit, plánovat, intrikovat. Oslava se však stává drsnou hrou o život, hostinou dravců. Skutečné povahy jednotlivých postav se nemilosrdně odkrývají. Nechte se strhnout příběhem, který byste ve skutečnosti nikdy nechtěli prožít!

Pátek 1. 4. 11,00 hod., kino Hustopeče, vstupné 60 Kč (pro školy)
Divadelní spolek Slovani Čebín
Jaroslav Vojanec

Staré pověsti české
Autorská inscenace na motivy českých pověstí v lidovém humorném pojetí.

Pátek 1. 4. 19,00 hod.
Divadelní soubor Blažena Blažovice
Jana Pacnerová

Rocker a dvě staré dámy
Současná česká konverzační komedie o neobvyklé stavbě mostů mezi generacemi, navíc s detektivní zápletkou. Stáří ani nemoc nejsou na překážku tomu, aby člověka bavil život…

Sobota 2. 4. 9,00
Herecká dílna Neverbální divadlo Michala Hechta – doprovodný program
Pouze pro přihlášené

Sobota 2. 4. 15,00
Divadelní soubor Jiřího Voskovce Sázava
Robin Hawdon

Dokonalá svatba
Současná situační komedie britského dramatika Robina Hawdona o tom, že každé svatbě předchází NOC PŘED SVATBOU a tahle zvláštní noc může ještě všechno změnit.

Sobota 2. 4. 19,00
Divadelní soubor AMADIS Popůvky
A. Ayckbourn, H. Pinter a další

Smíšené dvouhry
Nasedněte do vlaku, v němž se novomanželé vydávají na svatební cestu. O deset let později je sledujte na tenisovém kurtu, když spolu hrají smíšenou čtyřhru. Pak se s nimi setkejte jako s padesátníky, kteří si po mnoha letech manželství už opravdu nemají co říct. Na sklonku života se s nimi posaďte na lavičku na hřbitově a nechte je zavzpomínat na celý jejich život. A na závěr je uvidíte snově reflektovat jejich první setkání.

Neděle 3. 4. 15,00 hod.
Slavnostní zakončení přehlídky
· Jarní koncert žáků ZUŠ Klobouky
· Vyhlášení výsledků